Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace Sřední školy, základní školy a mateřské školy pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2, je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost tak, aby splňovala všechna důležitá pravidla nejznámějších metodik v ČR - Blind Friendly Web a Pravidla pro tvorbu přístupného webu.

Některé informace na tomto serveru jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF. Důvodem je skutečnost, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát XHTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe [nové okno].

Snaží se o maximální přístupnost nejen pro majoritní, ale i pro alternativní prohlížeče.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit jazyk HTML 5.0, vizuální prezentace je vytvořena pomocí kaskádových stylů CSS. Téměř všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, takže je možné podle potřeby zvětšit či zmenšit velikost písma pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Ve většině moderních prohlížečů je tato funkce zastoupena klávesovou zkratkou [CTRL] a současným stiskem klávesy [+] nebo [-]. Rovněž lze změnu velikosti provést stiskem klávesy [CTRL] a posunem kolečkem myši. Pokud se odkaz otevírá do nového okna, je označen popiskem [nové okno]. Vyjímku mohou tvořit starší články uložené v archivu.

Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. accesskeys) podle doporučení vytvořeného Iniciativou pro přístupnější internet:

  • 0 - Na začátek unikátního obsahu aktuální stránky
  • 1 - Nápověda ke klávesovým zkratkám
  • 2 - Hlavní (úvodní) stránka
  • 3 - Aktuality - celý seznam
  • 4 - Prohlášení o přístupnosti [zde se právě nacházíte]

V prohlížečích Mozilla Firefox, Google Chrome a Opera použijte kombinaci [Shift + levý Alt + kláv. zkratka],
v Internet Exploreru stiskněte [levý Alt + kláv. zkratka] a po jejich uvolnění potvrďte klávesou [Enter].

V případě problémů s použitím tohoto webu, dotazy a připomínkami k jeho technické realizaci, se laskavě obraťte na webmastera stránek: Martin Sýs, m.sys(zavinac)sss-ou.cz